Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа ГНА Украины от 24.12.2010 N 1012 "Об утверждении формы Налогового расчета по рентной плате за нефть, природный газ и газовый конденсат, добываемые в Украине"

Высший административный суд
Определение от 05.07.2012 № К/9991/13429/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

05.07.2012 р.

N К/9991/13429/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: головуючого Маринчак Н. Є., суддів: Костенка М. І., Федорова М. О., при секретарі Сачко Г. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової адміністрації України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 1 серпня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2012 року по справі N 2а-9070/11/2670 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укранафта" (надалі - ПАТ "Укранафта") до Державної податкової адміністрації України (надалі - ДПА України) про визнання недійсним наказу в частині, встановив:

У червні 2011 р. позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати наказ ДПА України від 24.12.2010 N 1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині визначення реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" розділу другого Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;

- визнати протиправним та скасувати наказ ДПА України від 24.12.2010 N 1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині визначення реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" розділу четвертого Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;

- визнати протиправним та скасувати наказ ДПА України від 24.12.2010 N 1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині включення до Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, розділу четвертого;

- зобов'язати ДПА України включити до форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, затвердженої наказом ДПА України від 24.12.2010 N 1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні", реквізит визначений "замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром податкових розрахунків з плати за користування надрами", замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті)" відповідно до того, як останній реквізит визначений п. 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.08.2011 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2012 р., позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з рішеннями попередніх судових інстанцій, ДПА України звернулась із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій просить скасувати судові рішення та постановити нове - про відмову у задоволенні позовних вимог, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанції норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи, наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог ПАТ "Укрнафта", суди попередніх інстанції виходили з того, що відповідач, включаючи до Податкового розрахунку обов'язкові реквізити, які не передбачені Податковим кодексом України, перевищив свої повноваження.

Опрос