Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправной бездеятельности Президента Украины относительно обеспечения конституционного порядка и эффективности работы прокуратур

Высший административный суд
Постановление от 21.09.2011 № П/9991/447/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.09.2011 р.

N П/9991/447/11

Вищий адміністративний суд України у складі: головуючого, судді Олексієнка М. М. (доповідач), суддів: Зайцева М. П., Рецебуринського Ю. Й., Сороки М. О., Черпка Ю. К., при секретарі Кочерзі В. П. (з участю позивача ОСОБА_4), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Вищого адміністративного суду України справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Президента України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, встановив:

У серпні 2011 року ОСОБА_4 звернувся в суд з позовом, відповідно до якого просив:

визнати протиправною бездіяльність Президента України;

зобов'язати Главу держави забезпечити такий конституційний порядок та рівень ефективності роботи прокуратур м. Рівне, Рівненської області та Генеральної прокуратури України, за якого задекларовані права і свободи громадянина могли б безперечно реалізовуватись.

Посилався на те, що він упродовж двох років вимагає від прокуратури притягнути до кримінальної відповідальності приватного нотаріуса, яка вчинила карне діяння, передбачене статтею 364 Кримінального кодексу України. Проте прокурори м. Рівне та Рівненської області безпідставно відмовляють у задоволенні скарг, чим покривають злочинну діяльність нотаріуса і дружини, яка вивезла за підробленими документами сина за кордон. Тому Президент України як гарант додержання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина має забезпечити такий конституційний порядок і рівень ефективності діяльності державного механізму, за якого задекларовані права і свободи людини і громадянина, в тому числі і його, могли б безперешкодно реалізовуватись.

Представник Президента України у запереченні проти позову просить відмовити в задоволенні позовних вимог з огляду на їх безпідставність. Зазначає, що для забезпечення конституційного порядку, нормального функціонування держави існує структурована, багаторівнева, ієрархічна система органів виконавчої і судової влади. Вони наділені відповідною юрисдикцією, мають свій предмет ведення і реалізують повноваження через визначені законодавством процедурні рамки та технології. Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство покладається на прокуратуру України. Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб у діяльність прокуратури по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину, забороняється. Позивач не позбавлений права оскаржити незаконні, на його погляд, рішення прокурора до вищестоящого прокурора або до суду.

Опрос