Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене требования об уплате долга

Высший административный суд
Постановление от 19.05.2010 № К-38507/09

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.05.2010 р.

N К-38507/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді-доповідача Бим М. Є., суддів - Гончар Л. Я., Гордійчук М. П., Островича С. Е., Харченка В. В., при секретарі - Сірик Ю. В. (за участю представників: ЗАТ "Райз-Максимко" - Приходько І. С.), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою закритого акціонерного товариства "Райз-Максимко" на постанову господарського суду Сумської області від 19 березня 2009 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 9 липня 2009 року у справі N АС12/728-08/5021 за позовом закритого акціонерного товариства "Райз-Максимко" до Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі Сумської області про визнання вимоги нечинною, встановила:

У листопаді 2008 року ЗАТ "НВП "Райз-Агро" (яке в процесі розгляду справи змінило свою назву на ЗАТ "Райз-Максимко") звернулося до суду з адміністративним позовом про визнання нечинною та скасування вимоги від 2 червня 2008 року N 8/1 про сплату боргу (недоїмки) по страховим внескам в сумі 29583,58 грн.

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що позивач є юридичною особою і платником фіксованого сільськогосподарського податку, тому всі його філії на законних підставах правильно використовували встановлену для платників фіксованого сільськогосподарського податку ставку страхових внесків до Пенсійного фонду України, тому вимога відповідача про сплату різниці в розмірі страхових внесків порушує права позивача як платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Позивач зазначав, що виходячи зі змісту Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" платниками ФСП можуть бути виключно юридичні особи, тому його філії як структурні підрозділи товариства не можуть мати самостійного статусу платників фіксованого сільськогосподарського податку.

Опрос