Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании недоплаченной ежемесячной государственной социальной помощи как ребенку войны

Высший административный суд
Определение от 23.11.2010 № К-37144/09

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

23.11.2010 р. 

N К-37144/09 

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - Смоковича М. І, суддів: Весельської Т. Ф., Горбатюка С. А., Мироненко О. В., Мороз Л. Л., розглянувши у письмовому провадженні в касаційній інстанції адміністративну справу за позовом У. Н. Г. до Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області про визнання дій незаконними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, провадження в якій відкрито за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області на постанову Кролевецького районного суду Сумської області від 8 січня 2009 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2009 року, встановила:

У листопаді 2008 року У. Н. Г. звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, про визнання дій незаконними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни.

На обґрунтування своїх вимог зазначала, що відповідно до Закону України від 18 листопада 2004 року N 2195-IV "Про соціальний захист дітей війни (далі - Закон про соціальний захист дітей війни) вона має статус дитини війни. Частиною першою статті 6 цього Закону, що набрав чинності з 1 січня 2006 року, дітям війни встановлено підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак відповідач не виконує вимог указаного Закону та не виплачує пенсію у підвищеному розмірі.

Вважаючи таку бездіяльність незаконною, позивач просила відновити пропущений строк для звернення до суду і зобов'язати відповідача зробити нарахування їй як дитині війни недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги за 2006 - 2008 роки в сумі 3739 гривень 10 копійок.

Опрос