Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании неправомерной бездеятельности и обязательстве провести начисление доплаты к пенсии

Высший административный суд
Определение от 09.09.2010 № К-13252/08

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

09.09.2010 р. 

N К-13252/08 

Колегія суддів першої судової палати Вищого адміністративного суду України у складі суддів: головуючого Кравченко О. О., суддів: Васильченко Н. В., Чалого С. Я., Черпіцької Л. Т., Леонтович К. Г., розглянувши у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська на постанову Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2007 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 8 липня 2008 року у справі за позовом Т. А. О. до Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання зробити нарахування доплати до пенсії як дитині війни, встановила:

У листопаді 2007 року Т. А. О. звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної підтримки-підвищення до пенсії як дитині війни.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він 14 березня 1945 року народження, має статус "дитини війни", що підтверджується посвідченням N 266891, виданим 21032005 року (а. с. 9), а тому відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" йому повинна виплачуватись щомісячна грошова соціальна підтримка, а саме підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яка йому не виплачувалась.

Постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2007 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 8 липня 2008 року, позовні вимоги задоволено. Визнано незаконною бездіяльність відповідача та зобов'язано його виплатити Т. А. О. державну соціальну підтримку, передбачену ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

На зазначені судові рішення надійшла касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, у якій ставиться питання про їх скасування та прийняття нового рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального права.

Опрос