Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании частично незаконным и отмене постановления от 17.10.2008 года N 921 "Об утверждении Положения о закупке товаров, работ и услуг за государственные средства "

Высший административный суд
Определение от 19.05.2010 № К-58309/09

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

19.05.2010 р. 

N К-58309/09 

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого судді Сіроша М. В., суддів: Гордійчук М. П. (суддя-доповідач), Бим М. Є., Харченко В. В., Гончар Л. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Кабінету Міністрів України на постанову окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2009 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2009 року у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства "Укрнафта" до Кабінету Міністрів України про визнання частково незаконною та скасування постанови від 17.10.2008 року N 921, встановила:

У лютому 2009 року Відкрите акціонерне товариство (надалі - ВАТ) "Укрнафта" звернулося до окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною та скасування постанови від 17.10.2008 року N 921 "Про затвердження Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" в частині слів: "а також підприємства і господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків" підпункту 13 пункту 2 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, мотивуючи свої вимоги тим, що даним Положенням встановлюється особливий порядок і механізм здійснення закупівель товарів, робіт і послуг розпорядниками державних коштів, до яких, зокрема, було віднесено і кошти підприємств, у статутному капіталі якого 50 та більше відсотків належать господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків і оскільки одним з його акціонерів є НАК "Нафтогаз України", якому належить п'ятдесят відсотків плюс одна акція товариства, а власником 100 % акцій в статутному фонді НАК "Нафтогаз України"є держава на позивача поширюється спірна Постанова, яка порушує його права та охоронювані законом інтереси.

Постановою окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2009 року позов задоволено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2009 року апеляційна скарга Кабінету Міністрів України залишена без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Опрос