Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права на льготную пенсию, возмещении материального и морального ущерба

Высший административный суд
Определение от 04.02.2009 № К-15397/07

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 4 лютого 2009 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Цуркана М. І. (головуючий), Бившевої Л. І., Гашицького О. В. (суддя-доповідач), Мойсюка М. І., Розваляєвої Т. С., при секретарі - Фіцай Є. В. (за участю позивача В. Г. В. та її представника А. А. М.), розглянувши в судовому засіданні у Вищому адміністративному суді України в порядку касаційного провадження справу за адміністративним позовом В. Г. В. до управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі Закарпатської області (далі - УПФ) про визнання права на пільгову пенсію, відшкодування матеріальної та моральної шкоди (за касаційною скаргою УПФ на постанову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 лютого 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2007 року), встановила:

В січні 2007 року В. Г. В. звернулася до суду з даним адміністративним позовом, зазначивши, що з 1 лютого 1978 року по 1 жовтня 1988 року працювала у психоневрологічному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, виконуючи роботу за професією молодшої медичної сестри (санітарки) і має право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення" (від 05.11.91 N 1788-XII) (далі - Закон N 1788-XII) з урахуванням Списку N 2 виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.56 N 1173 (далі - Список N 2). Просила визнати за нею право на пільгову пенсію, визнання незаконною відмову УПФ у призначенні пенсії на пільгових умовах, зобов'язання відповідача призначити пенсію на пільгових умовах з листопада 2005 року, а також відшкодування пов'язаних із зверненнями до різних органів витрат у сумі 1000 грн. та моральної шкоди в сумі 5000 гривень.

Постановою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 лютого 2007 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 червня 2007 року позовні вимоги задоволено частково: визнано незаконною відмову УПФ у призначенні В. Г. В. пенсії на пільгових умовах, зобов'язано УПФ призначити їй пенсію на пільгових умовах, зі зниженням пенсійного віку на 5 років із 03.05.2006 року, визначивши трудовий стаж В. Г. В. за період з 01.02.78 року по 01.10.88 року таким, що дає право на вказану пенсію. В решті позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі УПФ, посилаючись на порушення судами норм матеріального права, просить скасувати судове рішення суду апеляційної інстанції у даній справі. За змістом касаційної скарги йдеться про незгоду із судовими рішеннями обох попередніх інстанцій.

Заслухавши суддю-доповідача, заперечення проти касаційної скарги В. Г. В. та її представника А. А. М., перевіривши в межах касаційної скарги доводи УПФ та правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, правову оцінку обставин у справі, судова колегія прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Опрос