Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным отказа в перерасчете пенсии

Высший административный суд
Определение от 24.06.2008

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 24 червня 2008 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - Смоковича М. І., суддів Весельської Т. Ф., Горбатюка С. А., Мироненка О. В., Чумаченко Т. А., розглянувши у письмовому провадженні в касаційній інстанції адміністративну справу за позовом Л. В. П. до Управління Пенсійного фонду України в Новопсковському районі Луганської області (далі - УПФУ в Новопсковському районі Луганської області) про визнання неправомірними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії, провадження по якій відкрито за касаційною скаргою УПФУ в Новопсковському районі Луганської області на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 лютого 2008 року та постанову Новопсковського районного суду Луганської області від 16 жовтня 2007 року, встановила:

У липні 2007 року Л. В. П. звернувся до суду з позовом до УПФУ в Новопсковському районі Луганської області про визнання протиправною відмови в перерахунку пенсії.

Вимоги обґрунтовував тим, що він належить до першої категорії, як особа, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, визнаний інвалідом 2 групи у зв'язку з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На підставі Закону України від 28 лютого 1991 року N 796-XII "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон N 796-XII) йому призначено пенсію та щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну його здоров'ю, розмір яких повинен визначатися виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлена законами, але відповідач визначив розмір зазначених пенсій позивачеві згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 січня 2002 року N 1 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" (далі - Постанова КМУ N 1) виходячи з базової величини для обчислення конкретних державних пенсій та додаткових пенсій за шкоду, заподіяну особам, віднесеним до 1 категорії, відповідно 19,91 гривні.

Опрос