Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения о рассмотрении земельных вопросов

Высший административный суд
Определение от 27.02.2007

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 27 лютого 2007 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого Харченка В. В., суддів Васильченко Н. В., Кравченко О. О., Гончар Л. Я., Чалого С. Я., розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області на постанову господарського суду Сумської області від 14.03.2006 та ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 02.10.2006 у справі за позовом підприємства облспоживспілки "Роменський ринок" до виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області про скасування рішення, встановила:

У лютому 2006 року підприємство облспоживспілки "Роменський ринок" звернулось до господарського суду Сумської області з позовом до виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області про скасування п. 17 рішення виконавчого комітету Роменської міської ради "Про розгляд земельних питань" N 363 від 26.09.2001 позивач послався на те, що 18.03.98 між Роменською міською радою та спільним підприємством "Роменський ринок" було укладено договір на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди). Підприємство облспоживспілки "Роменський ринок" є правонаступником спільного підприємства "Роменський ринок". Умовою договору оренди було передбачено надання позивачеві в оренду земельної ділянки загальною площею 2,2 га строком на 25 років. 26.09.2001 виконком Роменської міськради виніс рішення N 363 "Про розгляд земельних питань", яким внесено зміни до п. 1 рішення від 18.02.98 і встановлено строк оренди спірної земельної ділянки 1 рік. Вважаючи, що вказаним рішенням порушуються його права, підприємство звернулось за судовим захистом.

Постановою господарського суду Сумської області від 14.03.2006, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 02.10.2006, позовні вимоги задоволені.

На зазначені судові рішення надійшла касаційна скарга виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області, в якій ставиться питання про скасування рішення судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга виконавчого комітету Роменської міської ради Сумської області задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Статтею 651 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до статті 654 Цивільного кодексу України зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється.

Опрос