Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праве осуществлять любые платежи без идентификационного номера

Высший административный суд
Определение от 24.01.2007

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 24 січня 2007 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі: головуючого - судді Цуркана М. І., суддів Амєліна С. Є., Гуріна М. І., Юрченка В. В., Ліпського Д. В., розглянувши у попередньому розгляді справу за скаргою гр. А на дії Державної податкової адміністрації України та Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова за її касаційною скаргою на рішення місцевого суду Синівського району м. Львова від 14.11.2003 та на ухвалу апеляційного суду Львівської області від 15.03.2004, встановила:

У вересні 2003 року гр. А (далі - позивач) звернулась до суду зі скаргою на дії Державної податкової адміністрації України та Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова, посилаючись на те, що в силу релігійних переконань відповідно до чинного законодавства має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, але відповідач відмовив їй зробити в паспорті відмітку. Вважаючи таку відмову незаконною, просила зобов'язати цю особу зробити відмітку в її паспорті про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера.

Рішення місцевого суду Синівського району м. Львова від 14.11.2003 вимоги скарги гр. А задоволено.

Ухвалою апеляційного суду Львівської області від 15.03.2004 рішення суду першої інстанції залишено без змін, але виключено з першої частини резолютивної частини рішення слова "та виключити гр. А з Державного реєстру платників податків" та доповнено резолютивну частину рішення після слів "обов'язкових платежів" словами "без ідентифікаційного номера".

Не погоджуючись з зазначеними судовими рішеннями, позивач звернулась з касаційною скаргою до Верховного Суду України, який направив її разом зі справою до Вищого адміністративного суду України.

Опрос