Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконной бездеятельности относительно нерассмотрения в установленный срок обращений о выдаче специальных разрешений

Высший административный суд
Определение от 05.05.2006 № К-2788/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 5 травня 2006 року

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Головуючого Маринчак Н. Є., суддів: Кравченко О. О., Леонтович К. Г., Матолича С. В., Харченка В. В., (за участю секретаря - Мельник І. М., сторони: від позивача - Менюк С. А., Ковтунець О. М.; від відповідача-1 - Трофімов В. П.; від відповідача-2 - не з'явились; від НАК "Надра України" - не з'явились; від ПК "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед" - Полюшкевич Н. О., Росчепій Г. В., Костенко Р. М., Гальченко С. В.; від Генеральної прокуратури України - Тимченко С. М.), розглянувши касаційну скаргу Приватної компанії "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед" на постанову господарського суду міста Києва від 10 листопада 2005 року та на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 31 січня 2006 року у справі за позовом Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України "Чернігівнафтогазгеологія" до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного комітету природних ресурсів України, треті особи - Національна акціонерна компанія "Надра України", Приватна компанія "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед", про визнання бездіяльності незаконною, визнання недійсними дозволів та зобов'язання вчинити дії, встановила:

Дочірнє підприємство Національна акціонерна компанія "Надра України" звернулось в суд з позовом до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного комітету природних ресурсів України, треті особи Національна акціонерна компанія "Надра України", Приватна компанія "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед" про визнання протиправною бездіяльності Державного комітету природних ресурсів України стосовно не розгляду в установлений строк звернень позивача про видачу спеціальних дозволів, визнання недійсними спеціальних дозволів на користування надрами N 3334 та N 3355 від 1 липня 2004 року, зобов'язання Міністерства охорони навколишнього природного середовища України видати спеціальний дозвіл (ліцензію) на право користування надрами, а саме на промислову розробку (видобування газу та конденсату) Свиридівського та Мехедівсько-Голотовщинського газоконденсатного родовища позивачу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ДП НАК "Надра України" до 27 червня 2004 року належало право на вивчення, у тому числі дослідно промислову-розробку копалин на території зазначених родовищ, а тому відповідно до Закону України "Про нафту і газ" та Кодексу України "Про надра", підприємство мало право на отримання цих надр у користування для промислової розробки поза конкурсом. Більше того, 1 червня 2004 року Державний комітет природних ресурсів України без проведення аукціону або конкурсу передав зазначені родовища та видав дозволи N 3334 та N 3335 Приватній компанії "Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед".

Опрос