Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным налогового уведомления-решения

Высший административный суд
Определение от 23.12.2005

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 23 грудня 2005 року

Ухвалу скасовано
постановою Судової палати в адміністративних справах
Верховного Суду України
від 14 березня 2006 року

Суддя Вищого адміністративного суду України Бим М. Є., перевіривши касаційну скаргу ЗАТ комерційний банк "ПриватБанк" в особі Миколаївського регіонального управління на постанову господарського суду Миколаївської області від 6 вересня 2005 року та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 10 листопада 2005 року, встановила:

Як вбачається з касаційної скарги, ЗАТ КБ "ПриватБанк" в особі Миколаївського РУ оскаржує судові рішення по справі за його позовом до ДПІ у м. Миколаєві про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення N 00001352301/0 від 16.10.2004, відповідно до якого ПриватБанку донараховано збір за забруднення навколишнього природного середовища та штрафні санкції.

Відповідно до ч. 3 ст. 17, ч. 2 ст. 19 Господарського кодексу України ставки податків мають нормативний характер і не можуть встановлюватись індивідуально для окремого суб'єкта господарювання, держава здійснює контроль і нагляд за господарською діяльністю суб'єктів господарювання.

Тобто, між суб'єктом господарювання та ДПІ, яка здійснює контроль і нагляд за господарською діяльністю, зокрема, у сфері податкових відносин, виник спір з приводу сплати суб'єктом господарювання збору за забруднення навколишнього природного середовища, який є господарським спором, оскільки в даному випадку публічно-правовий спір відсутній.

Опрос